MASTERING

Cena za przygotowanie masteringu jednego utworu to 75 PLN. Cena za wykonanie stem masteringu to 150 PLN*.

*stem mastering – to opcja finalizacji projektu w oparciu o wyeksportowane grupy instrumentów czyli np. instrumenty perkusyjne, wokale, instrumenty, efekty itp. – dzięki tej formule można jeszcze na tym etapie uzyskać lepszy rezultat, dlatego w przypadku zainteresowania tą techniką masteringową proszę o kontakt celem dogadania szczegółów.

Termin wykonania usługi to 2 dni robocze. Na życzenie mogę wykonać daną usługę szybciej (proszę o kontakt na maila celem ustalenia warunków).

Po wykonaniu usługi do dyspozycji klienta zostaną przekazane 3 pliki (link zostanie przesłany mailem):

  • 44.1khz/16 bit WAV(CD jakość)
  • 44.1khz/24 bit WAV
  • plik MP3 320 kbs (najwyższa jakość kompresji)

Na życzenie mogę również udostępnić pliki w innych rozszerzeniach np. FLAC, AAF, AIF (proszę tylko o zaznaczenie tego w mailu).

W mojej pracy staram się zawsze znaleźć właściwą proporcję pomiędzy głośnością a dynamiką. Jeżeli chcesz aby twój utwór/miks był pogłośniony do granic możliowści przy dalszym zachowaniu jego czystości daj mi o tym znać zanim zacznę nad nim pracę.

Przesyłanie plików:

  • proszę o wystawienie plików na jeden z serwisów do przechowywania danych (POLECAM dropbox – 2gb za darmo i bardzo prosty sposób zarządzania przesyłanymi plikami), jeżeli macie z tym problem na żądanie mogę udostępnić FTP, na który będziecie mogli wrzucić swoje pliki audio, istnieje także możliwość wysłania do mnie plytki CD/DVD

WAŻNE, PROSZĘ PRZECZYTAĆ UWAŻNIE !!! (PORADY DOTYCZĄCE PRZYSYŁANYCH UTWORÓW LUB MIKSÓW):

  • nazwa pliku audio powinna stanowić tytuł utworu/nazwisko artysty
  • proszę o przysyłanie tylko skończonych utworów
  • proszę o przesyłanie plików w jakości 24bit/44.1 – 96kz, na żadanie mogę pracować w innych roździelczościach jednak podane wcześniej gwarantują uzyskanie najlepszej jakości
  • generalna zasada przy tworzeniu utworu lub miksu jest taka, iż suma głośności wszystkich ścieżek audio powinna być pomiędzy 3-12db zanim uderzy w przester (tzw.headroom), proszę o tym pamietać podczas tworzenia miksu, iż da mi to dużą elastyczność przy masteringu waszych utworów (jeżeli masz jakieś pytania dotyczące tego zagadnienia proszę o kontakt)
  • jeżeli używaliście kompresora bądź limitera proszę o dokładną informację przed rozpoczęciem pracy, wtedy potrzebne bedą dwie wersje: jedna z kompresją oraz wersja czystej (tzn. bez żadnych efektów na głównym wyjściu); będę wówczas wiedział jakie są wasze oczekiwania względem wersji finalnej
  • proszę także o krótki opis dotyczący waszego utworu lub miksu np. co chcielibyście w nim zmienić brzmieniowo